AktualnościBez kategorii

Wydaliśmy książkę

By 01/02/2015No Comments

Nakładem naszej Fundacji ukazała się publikacja naukowa pt. „Wolność, moralność i efektywność. Wybrane problemy współczesnej etyki społecznej i gospodarczej”.

Wolność, moralność i efektywność

Zawiera ona szesnaście artykułów, których autorami są współpracownicy Fundacji oraz absolwenci Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Zakres tematyczny poruszanych zagadnień jest szeroki, choć silnie związany z libertarianizmem i wolnością. W książce możemy więc znaleźć artykuły Norberta Slenzoka czy Marcina Chmielowskiego traktujące odpowiednio o myśli Murraya Rothbarda i Hansa – Hermanna Hoppego, ale też artykuł Michała Machaja o etyce dziennikarskiej czy Marcina Konopki o społecznej odpowiedzialności biznesu. Całość zrecenzował dr hab. Piotr Bartula, filozof wykładający na Uniwersytecie Jagiellońskim.