Aktualności

Debiut książkowy naszego wiceprezesa!

By 15 października, 2015No Comments

Nasza Fundacja zajmuje się przede wszystkim popularyzacją myśli libertariańskiej oraz szkoleniem młodych wolnościowych kadr. Niekiedy jednak nasi przedstawiciele angażują się też w inne projekty. Jednym z nich jest wydanie książki „Agoryzm. Teoria i praktyka” przez naszego wiceprezesa, Marcina Chmielowskiego.

Książka jest pierwszym w Polsce – i prawdopodobnie też na świecie – naukowym opracowaniem agoryzmu, jednej z gałęzi konsekwentnego libertarianizmu. Została napisana w oparciu o dotychczas nieomawiane w Polsce teksty źródłowe, odwołuje się też do już istniejących interpretacji agoryzmu. Naukowo balansuje ona pomiędzy historią polityczną, historią myśli, ekonomią i teorią państwa. Jej recenzentami są dwaj wybitni polscy filozofowie zajmujący się libertarianizmem, dr hab. Dariusz Juruś i dr hab. Piotr Bartula.

Książkę można nabyć na stronie www.agoryzm.edu.pl. Tam też można przeczytać jej fragment. Wywiad z Marcinem dotyczący jego inspiracji oraz zawartości opracowania znajduje się tutaj: http://libertarianin.org/wywiad-z-marcinem-chmielowskim-o-agoryzmie/

Leave a Reply