Raport Roczny 2018

By 24/03/201917 lutego, 2021No Comments

„Ludzie czasem pytają mnie o to, czy jesteśmy po stronie prawicy czy lewicy? Odpowiedź jest prosta: jesteśmy apolityczni, promujemy idee, a nie szyldy. Ale co najważniejsze – stoimy na straży praw i wolności osobistych. To odróżnia nas od większości podmiotów politycznych w erze polityki tożsamościowej i kolektywnego podejścia do tworzenia prawa. Wierzymy, że to nie państwo opiekuńcze, a każdy obywatel powinien być odpowiedzialny za swoje decyzje – niezależnie od pozycji w społeczeństwie. Dziś kolektywne myślenie jest ponownie w modzie: zarówno lewica jak i prawica chcą uprawiać redystrybucję na korzyść własnych grup interesów, szczodrze finansując swoje programy ideologiczne. Brutalizujący się konflikt, my kontra oni, coraz częściej wygląda jak rozgrzewka przed ostatecznym rozwiązaniem. Agenda kolektywistów niemal zawsze generuje złe emocje, które eskalują wraz z temperaturą politycznych sporów. Brutalną wojnę politycznych plemion można zahamować tylko poprzez odebranie im zabawek. To natomiast wymaga redukcji państwa do jego podstawowych zadań, co pozwoli na rozkwit ludzkiego działania, bez ingerencji rządu. To nasza perspektywa na wolne społeczeństwo i cel naszej działalności. Dziękujemy za bycie z nami kolejny rok!”

Jacek Spendel, Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości

Tymi słowami pragniemy Państwa zaprosić do zapoznania się z naszym Raportem Rocznym 2018: