Poznaj nasz zespół

Jacek Spendel

Prezes i Założyciel

Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, od 2019 roku pełni także funkcję Prezydenta w amerykańskim Liberty International. W przeszłości piastował stanowiska: Prezesa Stowarzyszenia KoLiber, menedżera ds. projektów w Instytucie Globalizacji, koordynatora regionalnego w European Students for Liberty (ESFL), a także szefa ds. europejskich w Language of Liberty Institute (LLI).

Magister socjologii. Doświadczenie zbierał m.in. na ATLAS Think Tank MBA w Fairfax, TFAS Capital Semester w Waszyngtonie, Goldwater Institute's Ronald Reagan Fellowship w Phoenix, a także American Institute on Political and Economic Systems (AIPES) w Pradze.

W naszej organizacji stworzył takie projekty jak Polsko-Amerykańska Akademia Liderów (PAAL) czy serial Wolność pod Ostrzałem, którego był producentem. Obecnie, poza zarządzaniem całością Fundacji, pełni funkcje głównego fundraisera, dyrektora Project Arizona oraz organizatora obozów Liberty Camp. Żonaty, mieszka na wsi pod Wrocławiem. Uwielbia podróże i poznawanie nowych kultur, także od strony kulinarnej. W przeszłości posiadał swoją pizzerię i foodtruck w Katowicach, jego rodzinnym mieście.

Marcin Chmielowski

Project Manager

Politolog, doktor filozofii a także absolwent podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej. Autor książek, komentator i scenarzysta który w naszej Fundacji łączy teorię z praktyką. Dr Chmielowski jest autorem publikacji naukowych na temat libertarianizmu, częstym gościem konferencji naukowych i uniwersyteckich auli, popularyzatorem dokonań krakowskiej szkoły ekonomicznej a także organizatorem wydarzeń.

Sebastian Węglarz

Marketing & Fundraising Manager

Libertariański aktywista, działacz trzeciego sektora, dziennikarz, specjalista od social mediów i digital marketingu. Stypendysta Atlas Network Academy, Objective Standard Institute i Ayn Rand Center Europe. Pracował m.in. dla VETO.media. Obecnie kieruje komunikacją Liberty International i Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Swoją przygodę z trzecim sektorem rozpoczynał od działalności w Stowarzyszeniu Libertariańskim, gdzie pozostaje aktywny po dziś dzień.

Magdalena Spendel

Project Manager

Studia magisterskie z ekonomii ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Ich wynikiem była nagrodzona w konkursie Magister PAFERE praca magisterska, a następnie napisana książka „Jak Zostać Tygrysem Gospodarczym Europy” na temat transformacji gospodarczej Estonii. Od początku studiów zaangażowana w organizacje pozarządowe. Obecnie jest dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, zajmuje się także Projectem Arizona i Liberty Connectorem

Filip Roguszka

Project Manager

Student, libertarianin, w naszej Fundacji menadżer projektów. Filip jest rzecznikiem sprawy popularyzacji wolności i przedsiębiorczości w środowiskach młodzieżowych, nie zapomina jednak o dotarciu z naszym przekazem do kręgów zadbanych kobiet w średnim wieku. Miłośnik muzyki Kaczmarskiego, entuzjasta Gruzji.

Marcin Szekiel

Młodszy Project Manager

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, student Szkoły Głównej Handlowej i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, z doświadczeniem zawodowym w konsultingu IT. Zwycięzca Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Absolwent Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa (egzamin zdany z wyróżnieniem). Tłumacz wolontariusz dla Domu Dialogu Dunaj. Zaangażowany w aktywizację polityczną młodzieży. Honorowy dawca krwi. Zamiłowany podróżnik i wspinacz górski.

Jakub Salah Alddin

Współpracownik

Student ekonomii, liberał, fanatyk F1 oraz MMA. Bardzo chciałby żeby homoseksualne pary mogły bronić swoich plantacji marihuany przy użyciu karabinów maszynowych. Interesuje się też twórczością Ayn Rand i Bogusława Lindy.