Skutecznie walczymy o wolność. Bez sięgania do portfela podatnika.

Bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie i zachęcamy do dzielenia się efektami naszej działalności z 2020 roku.

1

Pełnometrażowy film dokumentalny

130+

Uczestników naszych projektów - pomimo pandemii!

80

wzmianek w mediach

ZOBACZ CAŁY RAPORT ROCZNY 2020:

PLENGDE

Project Arizona

Naszą misją jest zapewnienie młodym i obiecującym liderom przygody życia, dzięki której będą skutecznie działać na rzecz wolności.
Edycja zorganizowana w roku 2020 była bardzo udana. Udało się nam zwiększyć liczbę uczestników z sześciu do ośmiu osób. Naszą klasę zbudowaliśmy z aktywistów
z Indii, Gruzji, Ukrainy, Austrii, Boliwii, Chin, Ekwadoru i Argentyny. Każdy i każda z nich jeszcze przed udziałem w naszym kursie działał i działała na rzecz wolności
w swoim kraju.

Mises the Movie

Projekt „Mises the Movie” trwał od 2017 roku i zakończył się sukcesem: premierą „Human Action”, filmu dokumentalnego o życiu, twórczości i dziedzictwie odnowiciela szkoły austriackiej. Półtoragodzinny obraz to zapis nie tylko drogi, jaką przeszedł Mises, ale też podróży autorów filmu jego śladami. Marcin Chmielowski i Krzysztof Paweł Bogocz odwiedzili Lwów, Wiedeń, Nowy Jork, a więc miejsca bezpośrednio związane z biografią ekonomisty.

Miltonalia 2020

W trudnym dla organizacji wydarzeń roku udało nam się zaproponować powrót do naszego autorskiego celebrowania pamięci o jednym z najważniejszych szermierzy wolności XX wieku. Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana, znany jako Miltonalia, odbył się nie tylko bez przeszkód, ale z zyskiem dla wszystkich uczestników.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów

Nasz flagowy kurs doczekał się czternastej edycji. Przeszkoliliśmy kolejnych Absolwentów z podstaw wiedzy, jaka jest niezbędna do skutecznego poruszania się w obrębie działalności w liberalnym trzecim sektorze. Uczymy o tym, czym jest liberalizm, czym jest libertarianizm, jak podchodzić do zagadnień etycznych, pomagamy też zrozumieć relacje pomiędzy ekonomią a wolnym rynkiem. I aby do tego zachęcić, proponujemy nagrody, które są prawdopodobnie najlepsze na polskim rynku liberalnej idei.

Absolwenci o naszych projektach:

“Dzięki kursom organizowanym przez PAAL, w końcu dostrzegłem jak wiele istotnych szczegółów nie zauważałem wcześniej. Kurs Podstawowy był istnym kompendium, dzięki któremu usystematyzowałem swoją wiedzę z filozofii, polityki, ekonomii oraz etyki. Wykłady prowadzone w sposób nad wyraz ciekawy, pozwoliły mi na przyswojenie masy wiadomości niezmiernie łatwo i niespodziewanie przyjemnie. Gorąco polecam!”

Filip Roguszkazdobywca II miejsca XIV edycji PAAL

“Udział w Miltonaliach był okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz odświeżenia starych znajomości w polskim ruchu wolnościowym. Od bardziej doświadczonych uczestników otrzymałam cenne porady dotyczące zwięzłości i jasności wypowiedzi, a dzięki udziałowi młodzieży miałam okazję zaobserwować obecny rozwój środowiska, a nawet ewolucję używanego języka. Był to cenny wgląd w krótko- i długofalowe możliwości rozwoju, zarówno w działaniu indywidualnym, jak i społecznym.”

Agnieszka Płonkauczestniczka Miltonaliów 2020

ZOBACZ CAŁY RAPORT ROCZNY 2020: