Bez kategorii

Na staż do Londynu z Polsko-Amerykańską Akademią Liderów!

By 24/09/2013No Comments

Informacja prasowa, 24.09.2013 r.

Na staż do Londynu z Polsko-Amerykańską Akademią Liderów!

Trzymiesięczny staż w Londynie, darmowe książki dla uczestników Akademii, wykład eksperta brytyjskiego think-tanku – to najważniejsze elementy wiążące nowego partnera Akademii, Institute of Economic Affairs z polską szkołą przywódców społecznych.

Na mocy nowego porozumienia pomiędzy Fundacją Wolności i Przedsiębiorczości  a Institute of Economic Affairs, jeden z czołowych absolwentów Absolwentów Akademii (wyselekcjonowany przez Brytyjczyków z puli najwyżej sklasyfikowanych uczestników) wyjedzie na trzymiesięczny staż do Londynu. Dodatkowo, każdy uczestnik zbliżającej się edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów otrzyma darmową książkę wydawnictwa IEA. Pośród przekazanych książek znajduje się m.in. przełomowa „Droga do zniewolenia” autorstwa czołowego austriackiego ekonomisty, Friedricha Augusta von Hayeka. W ramach porozumienia pomiędzy obiema instytucjami, Brytyjczycy zaoferowali także gościnny wykład eksperta instytutu, profesora Stephena Davies’a, który odwiedzi Kraków pod koniec roku.

Institute of Economic Affairs jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych wolnorynkowych instytutów spraw publicznych na świecie. Założony został w roku 1955 przez Sir Anthony’ego Fishera oraz Lorda Harrisa, zainspirowanych przez Friedriecha von Hayeka. Instytut zajmuje się analizą i objaśnianiem roli mechanizmów wolnorynkowych w rozwiązywaniu problemów społecznych. IEA miał wielki wpływ na wolnorynkowy nurt reform rządów Margaret Thatcher. Organizacja zachowuje niezależność od wszelkich partii politycznych i grup nacisku.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów jest projektem skierowanym do osób rozważających zaangażowanie się w życie publiczne, interesujących się zagadnieniami społecznymi i ekonomicznymi. Głównym przesłaniem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów jest wykształcenie nowej generacji liderów: przyszłych polityków, dziennikarzy, osób zaangażowanych w sektor pozarządowy, którzy zmienią oblicze polskiego życia publicznego. Trzon programu stanowią cztery moduły: polityka, ekonomia wolnego rynku, etyka, komunikacja społeczna. Oprócz kursu zasadniczego, Akademia oferuje teraz także cztery kursy fakultatywne: dwa w języku angielskim (ekonomia i zarządzanie firmą), ekonomię na dwóch poziomach zaawansowania, a także kurs „Prawo dla Zielonych”.  Kurs zakończony będzie egzaminami, natomiast najlepsi absolwenci Akademii mogą liczyć na w pełni uposażone staże w amerykańskich think-tankach: Goldwater Institute oraz Leadership Institute, a także w Institute of Economic Affairs w Wielkiej Brytanii. Dla wybijających się absolwentów przewidziano także stypendia na prestiżową szkołę letnią w Czechach, jak również bezpłatny udział w seminariach zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i Słowenii.

 

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę, od 5 października do początku stycznia, w Krakowie. Dla osób, które nie mogą dojeżdżać do Krakowa, istnieje możliwość uczestniczenia w trybie wirtualnym, poprzez platformę e-learningową. Koszt kursu zasadniczego w formule wirtualnej wynosi zaledwie 150 zł, natomiast w formule rzeczywistej 250 zł. Szczegóły i rejestracja (tylko do 4 października!) na stronie www.akademialiderow.edu.pl

 

Więcej informacji udziela:

 

Jacek Spendel

Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,

e-mail: spendel@localhost

tel. + 48 509 615 488

 

 

Organizatorzy:

 

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS.

Language of Liberty Institute jest  amerykańską organizacją zajmującą się organizacją letnich obozów Liberty English Camp. Podczas trwających tydzień obozów studenci mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wolnorynkowej ekonomii, filozofii wolności oraz przedsiębiorczości. Obozy dają także sposobność do rozwinięcia umiejętności językowych poprzez uczestnictwo w grupach konwersacyjnych, debatach i innych formach aktywności. Pierwszy Liberty English Camp odbył się w 2005 roku na Litwie, a następnie w dziewięciu krajach na trzech kontynentach, także w Polsce.