Bez kategoriiLiberty Camp

Fundacja z Polski otwiera rekrutację na obóz na Malcie!

By 26/02/2014No Comments

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykański Language of Liberty Institute organizują obóz języka angielskiego, wolnego rynku i idei wolności: Liberty English Camp. Tym razem tygodniowa impreza odbędzie się na słonecznej Malcie, w ostatnim tygodniu kwietnia. Na stronie www.malta.languageofliberty.org ruszyła rejestracja uczestników.

Organizatorzy stawiają sobie za cel zaznajomienie młodych ludzi z filozofią wolności, pomagając im przy tym szlifować umiejętności językowe. – Program naszego obozu bazuje na fundamentach takich jak: ekonomia wolnego rynku, założenia klasycznego liberalizmu, nieskrępowana przedsiębiorczość. Wierzymy, że teoria może iść w parze z praktyką, dlatego nie koncentrujemy się tylko na wykładach, ale przede wszystkim na aktywności uczestników – mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Angielski z Tyrmandem

Bardzo istotnym wyróżnikiem Liberty English Campu jest jego walor językowy. Uczestnicy aktywnie partycypując w zajęciach (dyskusje w niewielkich grupach, debaty, warsztaty tematyczne)  automatycznie władają językiem angielskim. To, że inaczej niż w tradycyjnej szkole, zgłębiają tematy żywo ich interesujące, wzmaga motywację i przynosi oczekiwane efekty. – Wielu naszych młodych adeptów dopiero na obozie „otwiera się” językowo, przełamując barierę, która dotąd ich blokowała – przyznaje Glenn Cripe, dyrektor wykonawczy Language of Liberty Institute, pomysłodawcy obozu.

Uczestnicy obozu, pośród których dominują studenci, rozwijają swoje umiejętności pod okiem nauczycieli i instruktorów. Ci zaś stanowią bardzo międzynarodowe grono. Są pośród nich Polacy, Amerykanie, a także Serb i Australijczyk. Przedstawiciele świata organizacji pozarządowych, jak i biznesu. Osobą, która zalicza się do pierwszej jak i drugiej kategorii jest Matthew Tyrmand, syn słynnego pisarza Leopolda, który spędził dekadę jako inwestor na Wall Street, a obecnie rozwija prężną organizację „Open the Books”, prześwietlającą władze stanowe i federalne w USA.

Wiosenny wypad na Maltę

Poprzednich sześć edycji obozu odbyło się w Polsce. Dlaczego zdecydowano się zmienić lokalizację na małą śródziemnomorską wyspę? – Na kilku poprzednich obozach studenci sugerowali nam, abyśmy zorganizowali obóz w jakimś atrakcyjnym, ciepłym kraju. Wybór padł na Maltę, gdyż oferuje fantastyczną pogodę, niskie ceny, a także jest łatwo dostępną destynacją z całej Europy – podsumowuje Jacek Spendel, organizator obozu. Siedem dni na Malcie ma być wypełnione nie tylko zajęciami, debatami i warsztatami odnośnie funkcjonowania wolnego społeczeństwa, ale także dużą dozą rozrywki, z której słynie św. Pawła.

Organizatorzy otwarli rejestrację na stronie www.maltalanguageofliberty.org Tygodniowy obóz, odbywający się w terminie 23-30 kwietnia, kosztuje 160 euro (w tym: program i materiały, noclegi, wyżywienie), natomiast przelot pozostaje we własnym zakresie. Tanie linie oferują przeloty w tym terminie w cenie wahającej się od 500 do 750 zł, głównie z Krakowa i Wrocławia.

 

Więcej informacji udziela:
Jacek Spendel
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości
tel. +48 509 615 488
e-mail: spendel@localhost