AktualnościWolność pod Ostrzałem

„Wolność pod ostrzałem” – prace trwają!

By 31/03/2014No Comments

Zespół Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości kontynuuje prace nad realizacją produkcji Wolność pod Ostrzałem – serialu dotyczącego współczesnych polskich problemów społeczno – ekonomicznych i pomysłów na to, jak dzięki wolnorynkowej i proobywatelskiej perspektywie można je rozwiązać. Na piątkowe zdjęcia złożyły się między innymi rozmowy z Bartłomiejem Wanotem, członkiem nieformalnej Siemianowickiej Inicjatywy Libertariańskiej.

Działania libertarian nie muszą wiązać się tylko z próbą implementowania niekiedy bardzo abstrakcyjnych rozwiązań – taki wniosek nasuwa się po rozmowie z Wanotem, który wspólnie z kilkuosobową grupą siemianowickich libertarian jest w stanie nie tylko czynnie uczestniczyć w debacie dotyczącej przyszłości swojego miasta, ale także proponować działania, które poprawiłyby jakość życia w jego mieście jednocześnie będąc w zgodzie nie tylko z tym, co dziś jest możliwe do przeprowadzenia, ale także z libertariańskimi pryncypiami.

„Przeanalizowaliśmy jakość dróg w Siemianowicach Śląskich i napisaliśmy raport pokazujący koszta ich naprawy. Oczywiście, wolelibyśmy aby to prywatna inicjatywa zajmowała się tą działalnością, ale skoro władza już uzurpuje sobie tą sferę, to niech chociaż racjonalnie wydaje pieniądze podatników” – mówi Wanot.

Siemianowicka Inicjatywa Libertariańska działa także na polu ideowym, dążąc do zmiany nazwy ulicy która obecnie nosi miano komunisty generała Świerczewskiego.
„Wolność pod Ostrzałem” trafi na ekrany najprawdopodobniej już w najbliższe wakacje. Obecnie trwają rozmowy w sprawie praw do transmisji.

Więcej informacji na temat serialu udziela:

Bartłomiej Pasiowiec
Specjalista ds. Public Relations
E-mail: pasiowiec@localhost
Tel: + 48 507 846 414