AktualnościBez kategorii

Konkurs na wolnościową autoprezentację

By 24/02/2015No Comments

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości ogłasza konkurs na autoprezentację pt. Dlaczego wybrałem wolność? W skrócie, chodzi o krótką (60 do 90 sekund) wypowiedź, w której w rzeczowy i atrakcyjny zarazem sposób opowiecie, co miało decydujące wpływ na ukształtowanie się Waszego wolnościowego (czyt. klasycznie lub konserwatywnie liberalnego, libertariańskiego) światopoglądu. Video możecie nagrywać dowolnym sprzętem (tak, również telefonem komórkowym), istotne by był dobry dźwięk i czytelny obraz. Co istotne, nie wolno poprawiać nagrania przy pomocy programów do obróbki audio i video. Oceniana ma być Wasza autoprezentacja, nie zaś umiejętności techniczne.

konkurs_na_autoprezentacje

Do kiedy nadsyłać nagrania? Na nagrania czekamy od 23.02. do 9.03 (do północy). Przesyłajcie je poprzez serwis www.wetransfer.com na adres spendel@localhost Następnie, od 10.03 do 17.03. nagrania udostępnione będą na tablicy wydarzenia na fb, dzięki czemu będzie można głosować (polubieniami) na najlepsze video. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek 17.03 o godzinie 22:00 (do wtedy też można głosować). Przewidujemy trzy nagrody główne:

Pierwszą nagrodę publiczności dla filmu, który zbierze największą liczbę tzw. polubień. Nagrodą tą będzie bezpłatny udział w wolnościowym obozie językowym Liberty English Camp w Grecji w dniach 23-30.04. (organizatorzy nie pokrywają jedynie dojazdu, koszt biletu Warszawa/Modlin – Saloniki w obie strony to ok. 300-400 zł, Ryanair). Co istotne, osoby startujące w konkursie mimo szansy wygranej mogą już teraz zapisywać się na obóz. Jeśli wygracie będąc już nań zapisani – po prostu zwrócimy Wam pieniądze. Więcej o LEC na www.greece.languageofliberty.org

Drugą nagrodę publiczności dla nagrania, które uzbiera drugą liczbę tzw. polubień. Nagrodą tą będzie bezpłatny udział w Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów w trybie wirtualnym, podstawowym. Więcej o PAAL na www.akademialiderow.edu.pl Jeśli chodzi o osoby już teraz zapisane na PAAL – zadziała ten sam mechanizm co w przypadku Liberty Campu, czyli zwrot pieniędzy.

Trzecią nagrodą publiczności jest zestaw trzech książek wydawnictwa Institute of Economic Affairs (IEA): „Ludwig von Mises. Primer”, „Ideas for a Free Society”, „Economic Myths Exposed”. Książki zostaną przesłane drogą pocztową.

Dodatkowo, każdy uczestnik konkursu może liczyć na gwarantowaną nagrodę za udział. Są nią książki „Why Liberty” pod red. Toma Palmera oraz zeszyty komiksów ekonomicznych wydanych przez Fundację Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Nagrody będzie można odebrać osobiście w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. Szczegóły przekażemy mailowo. Poniżej publikujemy regulamin konkursu.

Regulamin konkursu na wolnościową prezentację:

 1. Organizatorem konkursu jest Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, ul. Asnyka 6, 40-696 Katowice
 2. Konkurs trwa od 23.02 do 17.03 (do godz. 22:00) i podzielony jest na dwa etapy: Etap wysyłania prac (23.02 do 09.03) oraz etap głosowania (od 10.03 do 17.03 do godz. 22:00).
 3. Prace muszą być nadsyłane za pośrednictwem serwisu www.wetransfer.com na adres e-mail: spendel@localhost
 4. W drugim etapie (etap głosowania) prace oceniane będą na tablicy wydarzenia („Konkurs na wolnościową prezentację”) na portalu Facebook.
 5. O zwycięstwie w konkursie decyduje liczba polubień dla danego nagrania video. Zwycięża ten z największą liczbą polubieni na koniec głosowania (czyli 17.03 o godz. 22:00)
 6. Temat konkursowych nagrań brzmi: Dlaczego wybrałem wolność?
 7. Prace muszą się mieścić w przedziale czasowym: 60 do 90 sekund i nie mogą być poprawiane za pośrednictwem programów komputerowych do obróbki audio/video.
 8. Niespełnienie warunków określonych w punkcie 7 regulaminu skutkuje wykluczeniem z konkursu (nagranie nie zostanie zaprezentowane publiczności na tablicy wydarzenia „konkurs na wolnościową prezentację”)
 9. Organizator (Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości) przewidział trzy nagrody główne dla osób, które nadesłały najwyżej ocenione nagrania video:
 1. Nagroda dla osoby, która nadesłała video, które uzyska największą liczbę polubień: Bezpłatny udział w obozie Liberty English Camp w Grecji, który odbędzie się w dniach 23-30.04.2015. Zwycięzca otrzymuje możliwość uczestniczenia w programie obozu, materiały, wyżywienie dwa razy dziennie. Jest to pakiet sprzedawany za kwotę 175 euro. Nagroda nie obejmuje kosztów dojazdu na obóz.
 2. Nagroda dla osoby, która nadesłała video, które uzyska drugą największą liczbę polubień: Bezpłatny udział w VII edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów w trybie wirtualnym i podstawowym (bez dostępu do dodatkowo płatnych fakultetów).
 3. Nagroda dla osoby, która nadesłała video, które uzyska trzecią największą liczbę polubień: zestaw trzech książek wydawnictwa Institute of Economic Affairs (IEA): „Ludwig von Mises. Primer”, „Ideas for a Free Society”, „Economic Myths Exposed”. Książki zostaną przesłane drogą pocztową przez organizatora konkursu.
 1. Organizator (Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości) przewidział nagrody gwarantowane dla wszystkich osób, które nadesłały nagrania video: „Why Liberty” pod red. Toma Palmera oraz zeszyty komiksów ekonomicznych wydanych przez Fundację Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Nagrody będzie można odebrać osobiście w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. Szczegóły dotyczące technicznych aspektów odbioru nagród zostaną przekazane drogą mailową.
 2. Uczestnik konkursu (osoba, która nadeśle pracę video do organizatora zgonie z wytycznymi w punkcie 3 regulaminu) poprzez nadesłanie pracy video drogą mailową zgadza się udostępnić organizatorowi swoje dane osobowe.
 3. Uczestnik konkursu zgadza się na przekazanie organizatorowi praw autorskich do nadesłanego nagrania video, dzięki czemu organizator będzie mógł wykorzystać wybrane prace do stworzenia odrębnego nagrania zawierającego fragmenty nadesłanych prac.
 4. Nadesłanie nagrania video przez uczestnika konkursu do jego organizatorów (zgodnie z punktem 3 regulaminu) oznacza akceptację niniejszego regulaminu i wszystkich jego postanowień.

Leave a Reply