AktualnościBez kategorii

Wolność pod ostrzałem – początek zbiórki na drugi sezon produkcji

By 03/03/2015No Comments

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości rozpoczyna zbiórkę środków na produkcję drugiego sezonu serialu Wolność pod ostrzałem.

Wolność pod ostrzałem sezon 2

Serial Wolność pod ostrzałem to pionierski w Polsce projekt upowszechniania poglądów wolnościowych za pośrednictwem krótkich materiałów filmowych. Pierwszy sezon został zrealizowany w całości za prywatne środki. Pochodziły one z grantu przyznanego Fundacji za zwycięstwo w ogólnoświatowym konkursie na najlepsze pomysły promujące wolny rynek. Jacek Spendel, prezes Fundacji reprezentujący ją w konkursie, w ścisłym finale pokonał przeciwników z USA, Dominikany i Kanady. Za dwadzieścia pięć tysięcy dolarów udało się zrealizować dziesięć odcinków w najlepszej jakości, dotykających takich spraw jak deregulacja rynku pracy, emigracja, kondycja polskich uniwersytetów czy bariery biurokratyczne piętrzone przed polskimi przedsiębiorcami. Zdjęcia kręcone były w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Londynie. Wśród gości zaproszonych do wypowiedzenia się w serialu znaleźli się min. Cezary Kaźmierczak, prof. Robert Gwiazdowski, prof. Leszek Balcerowicz, Przemysław Wipler, dr Jarosław Gowin czy Matthew Tyrmand.

Drugi sezon również ma być zrealizowany za w pełni prywatne fundusze. „Postanowiliśmy poprosić o wsparcie wszystkich tych, którym zależy na promowaniu wolności. Nie chcemy, aby serial był zrealizowany za pieniądze zabrane komukolwiek pod przymusem” – mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji. Wśród proponowanych tematów są min. wolność słowa w Polsce, problem ubezpieczeń społecznych, mit skandynawskiego państwa dobrobytu i waluta bitcoin. Odcinków ma być dziesięć, podobnie jak w poprzednim sezonie, a ich pełna lista jest na stronie crowdfundingowej projektu. Tam również można dokonywać wpłat.

Fundacja oferuje ciekawe nagrody dla wspierających, w tym unikatowe i nieopublikowane materiały z prac nad pierwszym sezonem czy też dostęp do grupy, na której opiniowane będą prace nad kolejnymi odcinkami na etapie ich postprodukcji.

Więcej informacji udziela:

Bartłomiej Pasiowiec,

Specjalista ds. PR

+48 507 846 414

pasiowiec@localhost

Leave a Reply