Aktualności

O. Jacek Gniadek gościem krakowskich wolnościowców

By 17/10/2015No Comments

Z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z o. Jackiem Gniadkiem, misjonarzem Werbistą, doktorem teologii moralnej, znawcą Afryki i jej problemów. O. Gniadek to duchowny, który swoje powołanie łączy z wyraźnie wolnorynkowymi poglądami. Jest on autorem książek „Dwaj ludzie z Galicji – Koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły” oraz „Ekonomia Boża i ludzka – Kazania wolnorynkowe”, prowadził audycję „Kazania wolnorynkowe” w internetowym radiu Kontestacja.com, wykłada na uczelni ASBIRO.

Obecnie o. Jacek jest proboszczem oraz prowadzi przedszkole w Lindzie w Zambii. Ciekawostką jest, że patronem jednej z sal lekcyjnych w przedszkolu jest… Ludwig von Mises.

Spotkanie z ojcem odbędzie się w najbliższy poniedziałek (19.10.) o godzinie 18:00 w Sali Rubinowej przy ulicy św. Filipa 7 w Krakowie. Wstęp wolny. Organizatorami są Klub Republikański w Krakowie, Oddział Kraków Stowarzyszenia KoLiber oraz nasza Fundacja. Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/925666107513609/

Strona ojca, gdzie można przeczytać jego niektóre teksty:http://www.jacekgniadek.com/

Leave a Reply