AktualnościKonferencje

Konferencja ESFL we Wrocławiu!

By 17/11/2015No Comments

European Students For Liberty – Polska (ESFL Polska) wraz z Instytutem Misesa mają przyjemność zaprosić na III Konferencję ESFL w Polsce, która odbędzie się 21 listopada 2015r (sobota, godz. 9:00-17:00) na Uniwersytecie Wrocławskim, ul. Uniwersytecka 7-10.

 

Tegorocznym tematem konferencji jest Prywatna przedsiębiorczość i indywidualna odpowiedzialność. Głównym jej celem jest podkreślenie roli działalności jednostek w budowaniu wzrostu i rozwoju gospodarczego.

 

Wykład inauguracyjny pt. Roots of European exceptionalism – liberty, entrepreneurship and economic growth wygłoszony zostanie przez Prof. Witolda Kwaśnickiego (Instytut Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego).

 

W roli prelegentów wystąpią także Vit Jedlicka (czeski polityk, założyciel państwa Liberland), Mateusz Machaj (założyciel i główny ekonomista Instytutu Misesa), Eszter Nova (Stratfor), Wiktor Jodłowski (Talkersi.pl) oraz Karin Svanborg-Sjovall (Timbro).

 

Wykład finałowy pt. Morality of entrepreneurship wygłosi Yaron Brook, Prezes Ayn Rand Institute.

Yaron Brook jest dyrektorem wykonawczym Ayn Rand Institute. Był felietonistą w Forbes.com , a jego artykuły zostały przedstawione w Wall Street Journal, USA Today , zleceniodawcy Business Daily i wielu innych publikacji

 

Ogromny sukces europejskich Konferencji Regionalnych w 2014 roku, w których udział wzięło ponad 2500 studentów wskazuje na potrzebę dyskusji o ideach wolnościowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej, już 21 listopada.

 

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: http://www.esflconferences.org/conference/2015-wroclaw-regional-conference/

 

 

Konferencja odbędzie się w języku angielskim, udział jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.11.2015 (godz. 23:59).

 

Dokładny adres: Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7-10, bud. D, sala nr 2 im. Witolda Świdy.

 

 

Zapraszamy również do odwiedzenia profilu organizatorów na Facebooku: www.facebook.pl/ESFLPolska

 

 

 

Organizatorzy:
European Students For Liberty – Polska
Instytut Misesa
Uniwersytet Wrocławski
Koło Naukowe Rising Business Leaders

 

 

Partnerzy:
Koliber Wrocław
Stowarzyszenie Libertariańskie
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości
Towarzystwa Biznesowe
Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju
Warsaw Enterprise Institute
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Libertarianin.org
Obiektywizm.pl

 

Wyłączny sponsor:
Rising Tide Foundatin

Leave a Reply