Aktualności

Stanowisko Fundacji ws. ograniczania dostępu do broni

By 25/11/2015No Comments

18. listopada 2015 r. Komisja Europejska przyjęła poprawkę autorstwa Komisarz Elżbiety Bieńkowskiej do Dyrektywy 91/477, która po wprowadzeniu w krajach członkowskich ograniczy prawo dostępu do legalnej broni.

Dyrektywa po poprawce ograniczy rozwój strzelectwa sportowego, ale trafi również w myśliwych, kolekcjonerów broni oraz osoby uprawiające airsoft.

Pan wiceminister Jarosław Stawiarski wezwał kluby i stowarzyszenia strzeleckie, a także organizacje pro-obronne, aby przedstawiły swoje stanowisko ws. zmian.

Z treścią naszego listu wysłanego do pana Jarosława Stawiarskiego możecie zapoznać się poniżej.

Szanowny Panie Ministrze,
Szanowny Panie Pośle,

W obliczu groźby zaostrzenia i tak już restrykcyjnych przepisów dotyczących prawa do posiadania broni w naszym kraju, zwracamy się do Panów z uprzejmą prośbą o przekazanie panu Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi wyrazów naszego zdecydowanego sprzeciwu wobec najnowszej dyrektywy Unii Europejskiej, która w naszej opinii nie tylko nie pomoże zwiększyć bezpieczeństwa na Polskich i Europejskich ulicach, ale nieuchronnie doprowadzi do stanu jeszcze większej bezbronności obywateli starego kontynentu.

Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki Państwa inicjatywie, uda się nie wprowadzić w życie tych szkodliwych dla naszego kraju przepisów.

Na dowód zaangażowania na rzecz akcji, załączamy w piśmie link do nagranego przez nas odcinka serialu „Wolność pod Ostrzałem”, który propaguje ideę łatwiejszego dostępu do broni palnej oraz przedstawia najważniejsze argumenty za tym przemawiające.

Z wyrazami szacunku,
Jacek Spendel
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości

https://www.youtube.com/watch?v=haElOLl6gS8

Leave a Reply