Aktualności

Startujemy z Wolnościowym Uniwersytetem

By 04/01/2016No Comments

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości wspólnie z KoLibrem Kraków rozpoczyna nowy projekt. Wolnościowy Uniwersytet jest naszym wspólnym pomysłem na poszerzenie wiedzy dotyczącej liberalizmu, libertarianizmu, a w przyszłości także i innych zagadnień, których znajomość jest pomocna polskim wolnościowcom.

– Pomysł na Wolnościowy Uniwersytet narodził się trochę przypadkiem. Wspólnie z Mikołajem Pisarskim, prezesem oddziału Kraków Stowarzyszenia KoLiber, zauważyliśmy, że liczba licealistów, studentów, niedawnych absolwentów zainteresowanych filozofią i myślą obracającą się wokół zagadnienia wolności wzrasta. To nas oczywiście bardzo cieszy, ale jeszcze bardziej ucieszymy się, kiedy za ilością będzie szła też jakość. Stąd Wolnościowy Uniwersytet, gdzie chcemy spotykać młodych ludzi z uznanymi ekspertami w temacie – tłumaczy Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Na Wolnościowy Uniwersytet złożą się moduły wykładów, z których pierwsze rozpoczną się już 19 stycznia. Zajęcia będą odbywać się w Krakowie, nie będą nagrywane ani transmitowane. Wykładowcą pierwszego modułu będzie dr hab. Piotr Bartula, na co dzień pracujący w Uniwersytecie Jagiellońskim filozof, znany publicysta i autor min. książek „Kara śmierci. Powracający dylemat” oraz „Liberalizm u kresu historii”. Jego moduł pt. „Anatomia społeczeństwa politycznego” ma wprowadzić słuchaczy w zagadnienia i dylematy przed którymi staje liberalizm we współczesnych czasach. W przyszłości kolejne moduły będą merytorycznie korespondować z pierwszym, ale jednocześnie każdy z nich będzie zupełnie samodzielny. Udział w kursie zostanie potwierdzony certyfikatem oraz prawem do uzyskania zniżek na niektóre inne projekty Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod: http://wolnosciowyuniwersytet.koliber.org/

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/159688351064229/

Leave a Reply