Bez kategorii

Liberty English Campy w Pokrzywnej i Sobótce!

By 05/09/2017No Comments

Ostatni miesiąc był dla nas bardzo intensywnym okresem. Rozpoczęły się bowiem nie tylko przygotowania do Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów oraz rekrutacja do Projectu Arizona. Trwały także dwa organizowane przez nas Liberty English Campy. Razem z Language Of Liberty Institute, Acton Institute oraz Fundacją TDJ stworzyliśmy 2 unikatowe eventy.

Pierwszy z Campów odbywał się w Pokrzywnej i miał wyjątkową formę bowiem uczestnicy byli w wieku 15-22 lata. Po raz pierwszy szkoliliśmy tak młode osoby, co było dla nas nie lada wyzwaniem. Pokonywaliśmy razem bariery językowe oraz szkoliliśmy się z podstaw ekonomii wolnorynkowej. W obozie wzięło udział aż 40 uczniów, a z osiągniętych przez nich wyników jesteśmy bardzo zadowoleni.

Drugi Liberty English Camp miał bardziej standardową formę. 35 uczestników, z 7 różnych krajów (Kurdystanu, Białorusi, Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Luxemburga, Australii) spotkało się by dyskutować m.in. o agoryzmie, izolacjonizmie, systemach prawnych i wolnym handlu. Swój wykład poprowadzili także studenci z Kurdystanu, którzy opowiedzieli o ekonomicznej, politycznej i społecznej sytuacji w swoim kraju.

Za wszystkie zdjęcia dziękujemy Piotrkowi Frątczakowi, właścicielowi Frytografia.

Leave a Reply