Bez kategorii

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów wystartowała!

By 01/12/2017No Comments

25-26 listopada odbył się pierwszy zjazd Grassroots Leadership Academy w ramach Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Kurs podzieliliśmy na dwie grupy ze względu na duże zainteresowanie. Ilość osób jest bardzo ważna ponieważ szkoleniowcy stawiają mocno na interakcję z uczestnikami oraz na praktyczne ćwiczenia.

W trakcie pierwszego dnia dr Marcin Chmielowski przedstawił dwa tematy – przekonywanie do wolności gospodarczej oraz historię ruchów Grassroots i ich strategię. Uczestnicy brali bardzo żywy udział w dyskusji, dzielili się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami. Razem z dr Chmielowskim oceniali różne ruchy oddolne, ich skuteczność i błędy. Usłyszeliśmy także niezwykle ciekawą historię lewicowego działacza – Saula Alinsky’ego, który uważany jest za prekursora tzw. Community organizing, czyli działalności/organizacji oddolnej.

Na koniec dnia połączyliśmy się poprzez skype z Tomem Jennym, działaczem ze Stanów Zjednoczonych, który jest związany z organizacją Americans for Prosperity i organizuje Grassroots Leadership Academy w Arizonie.

Drugiego dnia spotkaliśmy się z posłem Jakubem Kuleszą, który opowiedział nam o swoich doświadczeniach nie tylko jako polityka, ale także wieloletniego działacza organizacji pozarządowych. Następnie Mateusz Błaszczyk przedstawił wykład „Budowanie wspólnoty”, gdzie wspomnieliśmy między innymi o „Migających światłach Warszawy”, mało znanym wydarzeniu, który był dużym katalizatorem zmian w Polsce. Drugi wykład, którego tytuł brzmiał: „Opowiedz swoją historię”, poprowadził Tomasz Pułról. Uczestnicy musieli przygotować, a następnie zaprezentować swoje historie, opowiadające w jaki sposób zainteresowali się działalnością na rzecz wolności. Razem ocenialiśmy występy i poprawialiśmy wydźwięk historii, tak by były jak najbardziej przekonujące.

W poniedziałek 27 listopada rozpoczął się także Kurs Podstawowy Online. Uczestnicy za pośrednictwem platformy e-learningowej biorą udział w serii wykładów, z których w styczniu będą zdawać egzamin.

Więcej o Akademii możecie dowiedzieć się na naszej stronie: WWW.AKADEMIALIDEROW.EDU.PL

Leave a Reply