W 2016 roku Jacek Spendel stworzył Project Arizona, aby zapewnić grupie wybranych studentów szansę na pracę z legendami ruchu wolnościowego i lepsze zrozumienie amerykańskiej historii, kultury, wartości i skutecznych sposobów przekazywania tych idei światu.

W 2023 roku Project Arizona powraca do Phoenix ze swoją 7. edycją. Ten sześciotygodniowy intensywny program akademicki bada mechanizmy gospodarki wolnorynkowej oraz podstawy amerykańskiego systemu politycznego i konstytucyjnego i jest odpowiedni zarówno dla studentów, jak i absolwentów z całego świata. Zajęcia rozpoczną się 21 października i będą trwały do 29 listopada.

Uczestnicy programu zyskają unikalną możliwość wzbogacenia swojej wiedzy dzięki wizytom i wolontariatowi w lokalnych amerykańskich organizacjach, zajmujących się problemami społeczno-ekonomicznymi.

Program, w którym każdy miłośnik wolności powinien chcieć wziąć udział przynajmniej raz w życiu” – Jorge Galicia, absolwent edycji 2019

Project Arizona inspiruje ludzi z całego świata do spojrzenia na świat w nowy sposób i powrotu do domu z innowacyjnymi pomysłami do rozwinięcia w swoim kraju. W tej edycji weźmie udział grupa 10 stypendystów z całego świata, którzy pogłębią wiedzę w 4 głównych obszarach: teorii akademickiej, budowania sieci kontaktów, zagadnień kulturowych oraz wolontariatu.

W ramach projektu, studenci uczestniczą w programie codziennych wykładów prowadzonych przez ekspertów i autorów ze swojej dziedziny. Studiowanie w małych grupach seminaryjnych z wyspecjalizowanymi tutorami daje uczestnikom niezwykłą możliwość wnikliwego poznania omawianych zagadnień.

W tej edycji, do grona wykładowców należą takie osoby jak: sędzia Clint Bolick, Krystal Slavinski, Victor Oleynik i Jonathan Barth, a także wielu gości specjalnych i przedsiębiorców, którzy wzbogacą studentów o praktyczne doświadczenia i możliwości nawiązywania nowych kontaktów.

Terminy składania zgłoszeń zamykają się w dwóch datach: 15 stycznia 2022 roku i 20 marca 2022 roku. Po tych terminach, złożone wnioski będą rozpatrywane już na kolejną edycję Project Arizona.

Warto złożyć wniosek jak najszybciej, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie stypendium i rozpocząć finansowanie swojej podróży z pomocą zespołu Project Arizona i kampanii fundraisingowej Raise Me to The Top.

Rekrutacja otwarta już teraz na stronie www.projectarizona.us