Zespół Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, pod przewodnictwem Prezesa Jacka Spendla i Wiceprezesa Marcina Chmielowskiego, wziął udział w Weekendzie Kapitalizmu 2023, wydarzeniu zrzeszającym wszystkie aktywnie działające organizacje polskiego ruchu wolnościowego. W dniach 24-26 marca w Warszawie pojawiło się ponad 450 miłośników wolności osobistej i gospodarczej.

Fundacja, jako jeden z głównych partnerów wydarzenia, zaprezentowała swoje projekty i produkty w specjalnej strefie wydzielonej dla wspierających organizacji. Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników konferencji, co potwierdza wygenerowana sprzedaż. Jako jeden z pierwszych polskich NGOsów przyjmowaliśmy też dotacje w Żappsach, cyfrowych punktach przyznawanych za zakupy w sieci Żabka.

Dr Marcin Chmielowski wziął udział w najbardziej oczekiwanej części Weekendu Kapitalizmu, czyli debacie z dr. Sławomirem Mentzenem. Wydarzenie to zapełniło salę w warszawskim Palladium do ostatniego miejsca. Przed ekranami komputerów zasiadło też kilkaset osób, które wykupiły internetową transmisję na żywo. Nasz Prezes Jacek Spendel był jedną z bardziej rozchwytywanych w kuluarach osób, co pozwoliło nam nawiązać nowe partnerstwa i współprace.

Sebastian Węglarz, odpowiedzialny w Fundacji za marketing, wygłosił na scenie prelekcję pod tytułem „Kultura, głupcze. Hip-Hop jako nośnik idei”, która spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności. Nasz project manager Filip Roguszka wziął udział w programie „Mam pomysł”, wzorowanym na formacie shark tank konkursie, w którym do wygrania było 10 000 złotych. Publiczność i jurorzy docenili projekt prezentowany przez Filipa i przyznali mu drugie miejsce. Dodatkowo, swoją pomoc w realizacji projektu zaoferował Jan Sętowski, właściciel IRON OXIDE – Galerii Sztuki Współczesnej.

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości po raz kolejny pokazała, że jest wiodącą organizacją w polskim ruchu libertariańskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejny Weekend za 2 lata!