Tegoroczny Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana odbędzie się w Łodzi w dniach 22-24 września, a w jego ramach będziemy świętować obchody X-lecia działalności Stowarzyszenia Libertariańskiego. Wszystkim tym wydarzeniom będzie towarzyszył motyw vaporwave. Bilety Blind Bird dostępne w sprzedaży jedynie do końca miesiąca!

Dobór takiej stylistyki jest celowy. Chcemy pokazać, że pamięć o triumfującym neoliberalizmie, otwieraniu się granic, a w Polsce początkach kapitalizmu, to potężne narzędzia myśli i wyobraźni. Nie chcemy jednak traktować estetyki vaporwave jako nostalgicznej. Chcemy ją przewartościować i przypomnieć liberałom i libertarianom czasy, kiedy rynek szedł do przodu w tempie Fast Forward – tłumaczy dr Marcin Chmielowski, project manager Fundacji.

Nie zapominamy jednak o tym, z czego Miltonalia są znane. Proponujemy nie tylko szereg świetnych wystąpień niekiedy nieoczywistych mówców, ale również ogrom networkingu i dobrą zabawę – dopowiada Jacek Spendel, Prezes Fundacji.

W czasie Miltonaliów 2023 będziemy mieli okazję wysłuchać prelegentów z Polski, USA, Gruzji, czy Hongkongu.

Miltonalia, czyli coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i wolnorynkowców. Uczestnicy wydarzenia upamiętniają człowieka będącego jednym z filarów współczesnego liberalizmu i robią to w sposób, jaki podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazuje praktyczne konsekwencje działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman, noblista, myśliciel i ekonomista.