Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana 2023

>wydarzeniom będzie
>towarzyszył motyw
>vaporwave.

– Dobór takiej stylistyki jest celowy. Chcemy pokazać, że pamięć o triumfującym neoliberalizmie, otwieraniu się granic, a w Polsce początkach kapitalizmu, to potężne narzędzia myśli i wyobraźni. Nie chcemy jednak traktować estetyki vaporwave jako nostalgicznej. Chcemy ją przewartościować i przypomnieć liberałom i libertarianom czasy, kiedy rynek szedł do przodu w tempie Fast Forward – tłumaczy dr Marcin Chmielowski, project manager Fundacji.

Nowa rozdanie dla liberałów i libertarian!

Nie zapominamy jednak o tym, z czego Miltonalia są znane. Proponujemy nie tylko szereg świetnych wystąpień niekiedy nieoczywistych mówców, ale również ogrom networkingu i dobrą zabawę – dopowiada Jacek Spendel, Prezes Fundacji.

W czasie Miltonaliów 2023 będziemy mieli okazję wysłuchać prelegentów z Polski, USA, Gruzji, czy Hongkongu.

Miltonalia, czyli coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i wolnorynkowców. Uczestnicy wydarzenia upamiętniają człowieka będącego jednym z filarów współczesnego liberalizmu i robią to w sposób, jaki podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazuje praktyczne konsekwencje działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman, noblista, myśliciel i ekonomista.

HARMONOGRAM

17:00-18:00 Rejestracja
18:00-18:15 Oficjalne otwarcie Zjazdu | Jacek Spendel
18:15-18:45 Powrót do przyszłości | Marcin Chmielowski
18:45-19:30 Lobbing wolności – jak zwiększyć skuteczność w przekonywaniu do liberalnych idei? | Marek Tatała
19:30-20:00 Nie podoba się? Zawsze możesz wyjechać! | Przemysław Hankus
20:00-21:00 Ukraina po wojnie: Liberalny prymus czy etatystyczny niewypał? | Jaroslav Romanchuk
21:00 i później integracja

10:00-10:45 Poland in early 90s – the land of opportunity: my story | Peter Strupp
10:45-11:30 Wolność gospodarcza w dobie populizmu | Ryszard Petru
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-12:30 Wolność i służby specjalne – jak zjeść ciastko i mieć ciastko | Witold Sokała
12:30-13:15 Marketing idei – starcie populizmu, idei i merytoryki | Artur Dziambor
13:15-14:15 #OpenMic
14:15-15:15 obiad
15:15-16:45 Panel dyskusyjny: Chiny, liberalizm, protekcjonizm: czy grozi nam deglobalizacja? | Prowadzący: Jacek Spendel, Dyskutanci: Witold Sokała, Jaroslav Romanchuk, Jan Kubań, Przemysław Hankus
16:45-17:00 przerwa kawowa
17:00-17:45 Wojna na popkulturę, formowanie światopoglądu w XXI w. | Jan Sętowski
17:45-18:30 Zielono mi: czyli czemu powinniśmy być na czele transformacji energetycznej? | Marcin Branowski
18:30-19:30 How to fight the omnipotence of the state and have a lot of fun in the process | Zurab Japaridze
19:30 i później integracja

10:00-10:45 Kto tak naprawdę płaci wysokie podatki?| Aleksander Serwiński
10:45-11:30 Praktykuję wolność – wybieram Bitcoina| Kasia Szczypska
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-12:30 Free ourselves from a systemic rival: how Hongkongers can defy China | Iverson Ng
12:30-13:15 Praktyczne refleksje po 25 lat mówienia o wolności i walki o nią | Jan Kubań
13:15-13:30 Pożegnanie i zamknięcie Zjazdu | Jacek Spendel

MÓWCY

Każdy zaproszony mówca reprezentuje własne opinie i poglądy.

Marcin Branowski

• Przerwy kawowe
  • Wspólny sobotni obiad

649 ZŁ

Naszą misją jest wykształcenie nowej generacji liderów, oferując im wiedzę i umiejętności niezbędne w rozwoju na gruncie zawodowym i w procesie urzeczywistniania ideałów wolnego społeczeństwa.

Nasza wizja to Polska, w której wolnościowi liderzy stoją na straży dobrowolnie zorganizowanego społeczeństwa, ograniczonego rządu, rządów prawa oraz skutecznie nie dopuszczają do rozrostu władzy państwowej.

Od 10 lat kształcimy nową generację liderów, oferując im wiedzę i umiejętności niezbędne w rozwoju na gruncie zawodowym i w procesie urzeczywistniania ideałów wolnego społeczeństwa. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości nie przyjmuje publicznych pieniędzy, ponieważ szanujemy wolność i własność.