Rada Programowa Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości

Rada została powołana przez Fundatora. Jej członkami są przedsiębiorcy oraz pracownicy i wolontariusze trzeciego sektora odznaczający się wybitnymi osiągnięciami na polu przedsiębiorczości, biznesu lub popularyzacji idei ograniczonego rządu lub wolnego rynku. Rada dysponuje głosem doradczym w sprawach związanych z działalnością edukacyjną Fundacji.

Grzegorz Piątkowski

Przewodniczący Rady

Prezes Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. W latach 2018 - 2023 dyrektor Krakowskiego Oddziału oraz Wydziału Analiz Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

W latach 2019 - 2023 reprezentant Rzecznika MŚP przy Instytucjach Unijnych. Rzecznik Praw Absolwenta w latach 2016 - 2018. Przewodniczący Rady Programowej Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Członek Rady Patronackiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek zarządu i skarbnik Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Oddział Kraków. Wykładał w Szkole Prawa Polskiego i Europejskiego we Lwowie i Tarnopolu oraz w Klubie Austriackiej Szkoły Ekonomii. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz politologię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Tomasz Malinowski

Członek Rady

Z wykształcenia politolog, z zawodu programista, z wyboru libertarianin. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Libertariańskim i Instytutem Misesa. Koordynator projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży na Trójmiasto. W latach 2013-2020 w Stowarzyszeniu KoLiber, koordynator Centrum IT KoLibra, laureat Skrzydeł KoLibra za szczególny wkład w rozwój Stowarzyszenia. W wolnych chwilach zajmuje się gotowaniem i modelarstwem lotniczym.

Kamil Grzebyta

Członek Rady

Libertarianin, samorządowiec, rzemieślnik i przedsiębiorca.

Pełni mandat radnego Rady Miejskiej w gminie Murowana Goślina. Tam również prowadzi własną działalność gospodarczą w branży fotograficznej i filmowej. Koordynuje media społecznościowe w Cechu Rzemieślników Kupców i Przedsiębiorców w Murowanej Goślinie oraz w Wielkopolskim Cechu Fotografów w którym także pełni funkcję sekretarza zarządu.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości oraz II Edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.

Zadeklarowany libertarianin oraz poplecznik obiektywizmu.

Marek Zemsta

Członek Rady

Dziennikarz, aktywista i lewoskrętny libertarianin. Przez 10 lat promował idee wolnościowe na antenie radia Kontestacja.com. Organizował akcje takie jak Płyta Dla Posła, Wolny Browar, AntyACTA, Robin Hooding, Oddaje500plus czy serii wywiadów z New Hampshire - FreeStejt.