Zjazd wolnościowy im. Miltona Friedmana to coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i wolnorynkowców, organizowane przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości. Naszym celem jest upamiętnienie człowieka będącego jednym z filarów współczesnego liberalizmu i zrobienie to w sposób, jaki podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazujące praktyczne konsekwencje działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman, noblista, myśliciel i ekonomista.

Spotkania na żywo w formie konferencji to jeden z najlepszych sposobów na to, aby wzmacniać ruch liberalny i libertariański w Polsce – a właśnie to zadanie nasza Fundacja traktuje bardzo poważnie.

– Silna sieć ludzi kreatywnych jest tym, od czego zależy powodzenie każdego ruchu społecznego, także powodzenie libertarian – podkreśla dr Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.