Poznaj nasz zespół

Jacek Spendel

Prezes i Założyciel

Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, od 2019 roku pełni także funkcję Prezydenta w amerykańskim Liberty International. W przeszłości piastował stanowiska: Prezesa Stowarzyszenia KoLiber, menedżera ds. projektów w Instytucie Globalizacji, koordynatora regionalnego w European Students for Liberty (ESFL), a także szefa ds. europejskich w Language of Liberty Institute (LLI).

Magister socjologii. Doświadczenie zbierał m.in. na ATLAS Think Tank MBA w Fairfax, TFAS Capital Semester w Waszyngtonie, Goldwater Institute's Ronald Reagan Fellowship w Phoenix, a także American Institute on Political and Economic Systems (AIPES) w Pradze.

W naszej organizacji stworzył takie projekty jak Polsko-Amerykańska Akademia Liderów (PAAL) czy serial Wolność pod Ostrzałem, którego był producentem. Obecnie, poza zarządzaniem całością Fundacji, pełni funkcje głównego fundraisera, dyrektora Project Arizona oraz organizatora obozów Liberty Camp. Żonaty, mieszka na wsi pod Wrocławiem. Uwielbia podróże i poznawanie nowych kultur, także od strony kulinarnej. W przeszłości posiadał swoją pizzerię i foodtruck w Katowicach, jego rodzinnym mieście.

Marcin Chmielowski

Wiceprezes

Politolog, doktor filozofii a także absolwent podyplomowych studiów z zakresu bankowości centralnej. Autor książek, komentator i scenarzysta który w naszej Fundacji łączy teorię z praktyką. Dr Chmielowski jest autorem publikacji naukowych na temat libertarianizmu, częstym gościem konferencji naukowych i uniwersyteckich auli, popularyzatorem dokonań
krakowskiej szkoły ekonomicznej a także organizatorem wydarzeń.

Justyna Piątek

Copywriter & Event Manager

Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień zajmuje się koordynacją prac zespołu projektowego i współpracy z klientem w agencji marketingowej. Po godzinach angażuje się w organizajcję rozmaitych wydarzeń, m.in uniwersyteckie online konferencje, Miltonalia lub TEDx. W Fundacji zajmuje się copywritingiem, tworzeniem newslettera oraz pomaga przy koordynacji i organizacji eventów.

Magdalena Spendel

Project Manager

Studia magisterskie z ekonomii ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Ich wynikiem była nagrodzona w konkursie Magister PAFERE praca magisterska, a następnie napisana książka „Jak Zostać Tygrysem Gospodarczym Europy” na temat transformacji gospodarczej Estonii. Od początku studiów zaangażowana w organizacje pozarządowe. Obecnie jest dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, zajmuje się także Projectem Arizona i Liberty Connectorem

Kris Kaleta

Project & Strategy Manager

Podróżnik i publicysta, badacz mediów i wirtualnych społeczności, interesujący się w szczególności zagadnieniami styku technologii, społeczności i teorii libertariańskiej.

Doświadczony strateg, konsultant i freelancer. Absolwent nauk politycznych, społecznych, ekonomicznych i stosunków międzynarodowych. Stypendysta Uniwersytetu w Porto i w Krakowie, MRes na Uniwersytecie Londyńskim. Obecnie doktorant Digital Politics na Manchester Metropolitan University. Jako konsultant współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Libertariańskim i Liberty International.

W Fundacji wspomaga działania strategiczno-projektowe.

Sebastian Węglarz

Digital Marketing Manager

Sebastian Węglarz to libertariański aktywista, działacz trzeciego sektora, początkujący dziennikarz, specjalista od social mediów i digital marketingu. Były redaktor VETO.media, który uciekł z krwiożerczego sektora korporacyjno-finansowego. Obecnie pracuje dla Liberty International, Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, Stowarzyszenia Libertariańskiego i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W 2014 roku trafił na książkę Murraya Rothbarda "Manifest Libertariański", która wprowadziła w jego życie spore zmiany. Z zamiłowania pasjonat miejskiej muzyki, gracz Poker Texas Holdem NL i psiarz.