Zapraszamy do udziału w Szkoła Dziennikarska im. Henry’ego Hazlitta 2023, drugiej edycji szkolenia dla początkujących dziennikarzy o liberalnych sympatiach. Projekt realizowany jest przy wsparciu Fundacji Wolności Gospodarczej. Zgłoszenia na stypendium przyjmowane są do 30 marca.

Zapał jest ważny, ale nowicjuszom często brakuje umiejętności zawodowych dzięki którym tworzyliby dobre materiały. Zmieniamy to organizując szkolenia z profesjonalnymi dziennikarzami. Nasz projekt to dwa weekendy pełne warsztatów dla początkujących, młodych dziennikarzy. Podczas ich trwania, zapoznają się z tajnikami pracy ludzi, którzy w dziennikarstwie odnieśli sukces. Zdobyte w ten sposób kompetencje będą cenne dla naszych kursantów, adeptów sztuki docierania do ludzi z rzetelną informacją. Networking pomiędzy uczestnikami a organizatorami i trenerami to kolejny atut spotkań i szansa na zdobycie nowych, ciekawych kontaktów ułatwiających start w branży.

Zajęcia odbędą się w dniach 21-23 & 28-30 kwietnia, 2023 roku. Wszystkie zasady na jakich będzie można wziąć udział w Szkole znajdują się na stronie www.fundacjawip.org/szkola-dziennikarska-2023