Fundacja Instytut im. Romana Rybarskiego zaprezentowała wczoraj biograficzny film o Romanie Rybarskim, którego reżyserem i scenarzystą jest dr Marcin Chmielowski, projekt manager naszej Fundacji.

Film opowiada o życiu Romana Rybarskiego – jego poglądach, ideach gospodarczych, rozwiązaniach oraz wyzwaniach z jakimi musiał się mierzyć w dobie międzywojennej Polski. Ukazuje on postać wybitnego uczonego i polityka od czasów jego młodości poprzez uniwersytecką i polityczną karierę, aż do jego tragicznej śmierci w niemieckim obozie zagłady.

Celem Fundacji Instytut im. Romana Rybarskiego jest krzewienie myśli Romana Rybarskiego, edukacja ekonomiczna, propagowanie idei wolnego rynku, konserwatywnego ładu społecznego i świadomości obywatelskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z całym filmem.