AktualnościLiberty Camp

Liberty English Camp rusza do Włoch!

By 12/08/2014No Comments

Liberty English Camp rusza do Włoch!

Trwa rekrutacja na kolejną odsłonę Liberty Camp’u – obozu wolnościowego, który od lat gromadzi ludzi ze wszystkich stron świata dla wymiany idei i nauki języka angielskiego. W tym roku trwająca tydzień impreza zaczyna się siódmego października w słynącym z urokliwego wybrzeża regionie południowych Włoch. Na stronie http://italy.languageofliberty.org/uruchomiono już pierwsze zapisy.

 

 

Trzy cele + bonus

Organizatorzy Camp’u, Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości oraz amerykański Language of Liberty Institute, łączą starania aby każdy obóz był wyjątkowy. Jest to zresztą głęboko wpisane w jego założenia. Chodzi tutaj nie tylko o powakacyjny relaks w nietuzinkowym gronie, ale przede wszystkim o samorozwój i poszerzanie horyzontów. Odbywa się to w trzech istotnych kierunkach: ekonomii wolnego rynku, filozofii polityki oraz przedsiębiorczości. Wszystko to w takiej formule, która sprzyja rozrywce, szlifowaniu języka i zawiązywaniu nowych znajomości, które procentują na przyszłość.
To jest bonus płynący z naszego programu: ciekawi ludzie, świetna zabawa i najlepsza z inwestycji – inwestycja w samego siebie. Wakacyjne próżniactwo potrafi nas zmęczyć i po czasie znudzić najlepszy nawet wypoczynek. Jeśli leżenie na plaży i pływanie w morzu połączyć z dyskusją i „ruszaniem głową”, efekty są zadziwiające – śmieje się Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.

Cały świat, różni ludzie

Dotychczas Liberty English Camp odbył się w szesnastu krajach na pięciu kontynentach.
W tym gronie znajdziemy takie egzotyczne egzemplarze jak Brazylia, Mozambik czy Kazachstan.
Kadra jest równie zróżnicowana. Wśród wykładowców i instruktorów są Polacy, Amerykanie,
a także Serb i Australijczyk. To szczególnie uwidacznia walor językowy, na którym opiera się idea obozu. Studenci najrozmaitszych narodowości czy wyznań, z różnym stopniem zaawansowania
w angielskim mają szansę uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach takich jak dyskusje w małych grupach, warsztaty tematyczne, debaty. Oprócz tego są oczywiście spontaniczne rozmowy.
Te najlepiej przełamują bariery językowe, tak że po kilku dniach angielskim włada się z automatu.
– Ludzie którzy nie nauczyli się angielskiego w szkolnej ławce mają spore szanse nadrobić zaległości. Nie wyobrażam sobie lepszej okazji i bardziej przyjaznej atmosfery – mówi Kasjan Kasprzak wielokrotny uczestnik obozu. – Wielu naszych młodych adeptów dopiero na obozie „otwiera się” językowo, przełamując barierę, która dotąd ich blokowała – przyznaje Glenn Cripe, dyrektor wykonawczy Language of Liberty Institute, pomysłodawcy obozu.

Przyszłość, przeszłość

W kwietniu tego roku Liberty Camp gościł na Malcie, a wśród uczestników po raz pierwszy pojawiło się wiele osób niezwiązanych ze środowiskiem wolnościowym lub niezainteresowanych dotąd polityką czy ekonomią. Wobec sukcesu jakim zakończył się obóz na Malcie, organizatorzy mają nadzieję utrzymać ten trend. – To wspaniała symbioza! Osoby dotąd niezwiązane z tematem to napływ świeżej krwi i odmiennego spojrzenia. Liberty Camp daje im z kolei możliwość otwarcia się na nowe dziedziny i nowych ludzi. – przekonuje Patryk Trzcionka współorganizator obozu.

Tygodniowy obóz, odbędzie się w terminie 7 – 14 października, pod Neapolem w południowych Włoszech.Kosztuje 135 euro (w tym: program, materiały, noclegi, śniadania). Przelot pozostaje we własnym zakresie, jednak tanie linie lotnicze poza sezonem oferują przeloty w atrakcyjnych cenach.
Rejestracja i więcej informacji dostępne pod adresem:

http://italy.languageofliberty.org

Więcej informacji udziela:
Jacek Spendel
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości

tel. +48 509 615 488
e-mail: spendel@localhost

Leave a Reply