Aktualności

III Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana – zapraszamy do udziału!

By 19/05/2016No Comments

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości zaprasza na III Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana. Zeszłoroczna impreza cieszyła się nadzwyczajnym zainteresowaniem. Udało się zgromadzić ponad 70 osób, które podczas trzydniowego zjazdu mogły wysłuchać inspirujących wystąpień. W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć ten sukces.

Zjazd będzie zbudowany wokół postaci Miltona Friedmana, którego organizatorzy wybrali na patrona ze względu na jego wybitne umiejętności popularyzatorskie. „Wszyscy znamy prof. Friedmana jako noblistę i teoretyka ekonomii, ale być może jeszcze większy wpływ na społeczeństwo wywarł on jako adwokat wolnościowej zmiany. To Friedman jest jednym z najważniejszych popularyzatorów wolnego rynku, nawet wtedy, kiedy część jego teoretycznych dokonań uległa już dezaktualizacji, bo wyparły ją teorie lepsze” – tłumaczy dr Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji i główny organizator zjazdu.

Osoba patrona określa tematykę, która będzie poruszana w referatach przez zaproszonych gości. Będą one dotyczyć właśnie dziedzictwa Friedmana, ale nie tylko. Praktyczny wymiar zmiany, jakiej adwokatem był Friedman, znajdzie swoje odbicie w szeregu wystąpień omawiających case-study dobrych i udanych projektów, które zostały niedawno zrealizowane i które miały pro-wolnościowy charakter. „Chcemy pokazać uczestnikom zjazdu, że w naszym ruchu wychodzi coraz więcej i że trzeci sektor wolnościowy staje się coraz silniejszy i sprawniejszy” – dodaje Chmielowski. Stąd też wydarzenie nie będzie miało charakteru politycznego.

Zjazd odbędzie się w Starachowicach w trzy i pół gwiazdkowym Hotelu Senator. Rozpocznie się 29 i potrwa do 31 lipca. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.zjazdwolnosciowy.pl

Kontakt do organizatora:
Marcin Chmielowski
Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości
chmielowski@localhost

Leave a Reply