Warsaw Enterprise Institute we współpracy z ukraińskimi i międzynarodowymi ekspertami zaprasza na polską edycję międzynarodowego wydarzenia Free Market Road Show, które odbędzie się 27 kwietnia w Świetlicy Wolności w Warszawie. Konferencja połączona będzie w tym roku z otwartą debatą nt. drogi Ukrainy do UE oraz jej odbudowy w kontekście zwiększenia znaczenia Polski w regionie.

Po roku od wybuchu wojny widzimy, że Ukraina wygrywa ją na wielu płaszczyznach i ma potencjał, by stać się niezależnym i szybko rozwijającym się państwem – jak miało to miejsce w Polsce w latach 90. Dlatego, bazując na naszych doświadczeniach transformacji ustrojowej, będziemy dyskutować o ukraińskich perspektywach rozwoju, a wstęp do konferencji wygłosi nie kto inny niż… Leszek Balcerowicz.

Konferencja odbędzie się we współpracy z Austrian Economics Center i Centrum Wolnego Rynku Bendukidze. Wśród gości pojawią się: Tomasz Wróblewski – prezes WEI, dziennikarz i publicysta, John Chisholm – przedsiębiorca, inwestor, pionier w badaniach marketingowych online, Adam Eberhardt – wiceprezes WEI, doktor nauk politycznych, ekspert w zakresie spraw międzynarodowych, Dan Mitchell – ekonomista zajmujący się polityką publiczną w Waszyngtonie, Robert White – dziekan wydziału na Uniwersytecie Amerykańskim w Bułgarii (AUBG) i wielu innych krajowych i międzynarodowych analityków.

BEZPŁATNA REJESTRACJAFACEBOOK EVENT