Z okazji Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Lawrenca W. Reeda, historyka i ekonomistę, przyjaciela Polski i naszej Fundacji.

Odznaczenie jest wyrazem podziękowania od wszystkich Polaków którzy doceniają wkład Larrego Reeda we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce. Przypominamy, że po raz pierwszy Larry odwiedzał nasz kraj jeszcze w latach 80. Wówczas to nawiązał kontakt z podziemiem niepodległościowym i stał się adwokatem polskiej sprawy w amerykańskim środowisku libertariańskim. Wiele lat później, już w wolnej Polsce, wspierał i wciąż wspiera swoją wiedzą, radą, dorobkiem i kontaktami nasz rodzimy ruch libertariański. Jako Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, organizacja, która bardzo wiele mu zawdzięcza, ogromnie się cieszymy z jego wyróżnienia. W spotkaniu z Larrym uczestniczyła nasza delegacja w składzie: dr Marcin Chmielowski, projekt manager, i Grzegorz Piątkowski, przewodniczący Rady Programowej FWiP.

Przeczytaj artykuły Lawrence Reeda na temat Polski i Polaków

A Tribute to the Polish People (FEE.org)Blinking Lights for Freedom (FEE.org)
Marcin Chmielowski
Lawrence Reed
Grzegorz Piątkowski

Lawrence Reed wystąpił też w nakręconej przez nas biografii Ludwiga von Misesa.